İlişkinin Başlarında Nasıl Davranılmalı ?

İlişkinin en zor ayı bana göre 1. aydır. Çünkü ne kadar birbirini tanısada arkadaş olarak ya da ilişki öncesi bir insanın ilişkide nasıl olduğunu bilemezsiniz . İlk zamanlar tanıma aşamalarıdır ve eğer ilişkinin temeli sağlam kurulursa devamı daha kolay olur .

Karşınızdaki insan belki de o güne kadar size kendi içinde yaşadıklarını , hareketlerini tam olarak göstermedi . Örneğin ; benim erkek arkadaşım ilişki öncesinde dünyanın en sessiz en sıkıcı insanı olarak tanımlanabilirdi . Hala daha dışarıdan insanlara karşı öyle ama o şu an benim en yakın arkadaşım aynı zamanda en eğlendiğim insan . Ona hep derim ki içinden çok başka bir insan çıktı. Her insan tam olarak kendini dışarı yansıtmaz bu sizin kazandığınız samimiyet ve geçirdiğiniz zamanla ortaya çıkacak ve tam olarak tanıyacaksınızdır. Bazı insanlar kendilerini 1 günde ortaya çıkarır bazıları 1 ay bazıları 1 yıl .. Bence bu tamamen sizin elinizde. Siz karşınızdaki insana ne kadar samimi , dürüst davranırsanız o da size öyle davranacaktır. Unutmayın , yeni ilişkiye başladığınız birinin nasıl bir insan olduğunu sadece tahmin edebilirsiniz , asla bilemezsiniz !

Birbirinizi tanımak için ilk zamanlarda bolca vakit geçirin ama tam olarak kendinizi hemen göstermeyin adım adım ilerlesin herşey. Mesela daha ilk zamanlarda kıskançlıklarla boğmayın karşınızdakini. Bu çok yanlış bir hareket olur .Siz daha ilk günden onun telefonunda herşeye karışmaya kalkarsanız insanları silmek , mesajlarını okumak ya da onun görüştüğü insanlara karışmak bunlar daha en baştan çok hızlı hareketler olur ve en başta yapılacak hareketler değildir. Herşeyin bir zamanı vardır .

Kıskandırmaya çalışmayın ! Bu karşınızdakinin sizin hakkınızda yanlış şeyler düşünmesine yol açabilir bazen. Siz onu başka biriyle kıskandırmaya çalışırsanız o sizi gözü dışarıda hoş bir insan olarak görmeyebilir sizden uzaklaşabilir. Bunu asla yapmayın neyseniz onu yansıtın. Emin olun bu onun daha çok hoşuna gidecektir. Siz kıskandırmayın o sizi kıskansın !

Karşı tarafın hoşunuza gitmeyen hareketlerine,düşüncelerine ön yargılı olmayın , zaman verin belki de zamanla sizin hoşunuza gidecektir. Mesela erkek arkadaşım kıyafetime karıştığında ben çok rahatsız olurdum ama sonra fark ettim ki o karışmadığı zamanlarda eksikliğini hissettim ve benim çok hoşuma gitmeye başladı. Zaman verin , fikirleriniz zamanla değişebilir.

KADIN&ERKEK

Bizi sosyal medya hesaplarımızdan takip edin !

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir